Повірка лічильників тепла
Повірка лічильників тепла
Повірка лічильників тепла з постановкою на облік
Своєчасна повірка лічильника тепла дасть змогу уникнути додаткових витрат в опалювальний сезон і неприємних для сімейного бюджету блокувань у зв’язку з відсутністю актуального свідоцтва повірки. Раз на 4 роки, за законодавством та паспортом виробника місцеве теплоенерго хоче бути впевнене в працездатності Вашого приладу. Дана послуга в більшості міст України не закладена в тариф та оплачується абонентом самостійно.
Принцип роботи лічильника тепла
Лічильники тепла, як ми вже знаємо, складаються з витратомір, термопари та електронного обчислювача, в залежності від принципу роботи витратомір лічильники тепла бувають:
- Механічні
- Ультразвукові
- Вихрові
- Електромагнітні
Таким чином розуміємо виходячи з назв, що вони відрізняються принципом роботи витратоміра, механічний має в основі крильчатий механізм (крильчатку) за рахунок частоти обертів якої обчислюється кількість пропущеного через витратомір теплоносія, його принцип роботи не відрізняється від принципу роботи крильчатого лічильника води і ризики виходу з ладу через механічне засмічення крильчатки вапном та іншим можливим нальотом такі самі. Ультразвуковий обраховує кількість теплоносія за рахунок обрахунку швидкості проходження ультразвукового імпульсу через теплоносій, який, в свою чергу рухається повільніше чім більша щільність теплоносія, а чім більша щільність тим більший об’єм рухається через витратомір і відповідно, через трубопровід. В середині витратоміру встановлюється два дзеркала, одне з яких випромінює ультразвукові імпульси, а інше відображає назад, безпосередньо швидкість взаємообміну імпульсом витратомір і використовує для обчислень. Варто зауважити, що ультразвукові лічильники вважаються точнішими і більш надійними але, в зв’язку з особливостями біологічного та хімічного складу теплоносія безпосередньо в Києві дзеркала в витратомірі покриваються нальотом з різної біоти (водорості, мікроскопічні живі організми, бактерії тощо) через що лічильник може передчасно вийти з ладу. Вихрові лічильники працюють за рахунок завихрення потоку в витратомірі і обчислення кількості вихрів, яка, в свою чергу, мінятиметься, в залежності від щільності потоку, через що і можливо обчислити об’єм теплоносія що проходить через прилад обліку. Варто зауважити що вихрові в Україні майже не зустрічаються так як вони являються самими дорогими. Електромагнітні витратоміри обчислюють кількість теплоносія за рахунок виникнення електричної напруги яка генерується теплоносієм. Таким чином, чим вища напруга там швидший потік, а значить більший об’єм теплоносія.