СанТеплоЕнерго

0442249993
0442249994

Чи потрібно робити повірку лічильника у військовий час?

Навіть у такі важкі часи як війна, українці повинні вчасно сплачувати платежі та передавати показники за комунальні послуги. Для того, щоб лічильники показували актуальні дані потрібно, час від часу, проходити процедуру повірки.  У воєнний час ніхто не може змусити проходити повірку лічильників, однак, потрібно памʼятати, що це важливий етап справедливого розрахунку комунальних платежів.

Що являє собою повірка лічильників

Повірка лічильників на воду рекомендована раз в чотириріччя, а повірка газових лічильників – раз у восьмиріччя. Раніше, ця процедура проходила відповідно вказаних стандартів. Комунальні служби попереджали заздалегідь про закінчення терміну повірки і приходили в зазначений день.  Якщо у мирний час, повірку лічильників не проходили вчасно, то постачальники відповідних послуг, показників не приймали і вважали їх недійсними. Як змінилися умови повірки лічильників у під час військового стану та чи можуть комунальники змусити пройти повірку, читайте далі.

Особливості повірки лічильників у військовий час

Згідно з постановою №440 «Про деякі питання перевірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного часу», повірка лічильників в військовий час не є обов’язковою. Дана постанова буде дійсна протягом всього періоду військового стану, а також ще три місяці після його закінчення. Тому, якщо на цей період вам припадає проходження повірки лічильників, від неї можна відмовитися.  Постачальники послуг і комунальні служби не завжди попереджають про таку можливість, тому потрібно самому відстоювати свої права. Тепер, коли ви знаєте про чинну установу, ніхто не змусить вас пройти повірку лічильників під час війни, адже, закон на вашій стороні. 

Чому все ж краще пройти повірку лічильників у військовий час?

Якщо повірка вашого лічильника припадає на військовий час, краще пройти цю процедуру одразу.  Після закінчення війни, повірка знову буде обовʼязковою і тоді чимала частина користувачів кинуться проходити цю процедуру. В результаті, через велику кількість заявок та черги процес повірки лічильників триватиме довго.  Тому, якщо хочете уникнути таких проблем, як черги, звертайтеся в компанію СанТеплоЕнерго і ми проведемо повірку лічильників.

Scroll to Top